Domy

Fotovoltika pre rodinné domy

Fotovoltika či fotovoltaika je často skloňovaným pojmom spájaným s domácnosťou v rámci šetrenia energií. Každého napadne otázka, koľko panelov budem potrebovať na strechu nainštalovať, aby mi vyrobili dostatok elektrickej energie.

Samotný výkon fotovoltiky je dôležitým kritériom pri navrhnutí konkrétneho riešenia. Aby k tomu došlo, je potrebné poznať celkovú ročnú spotrebu elektrickej energie v domácnosti. Čím vyššia spotreba elektriny v domácnosti je, tým väčší zmysel ma uvažovať o jej inštalácií.

Pri vypracovaní návrhu fotovoltického systému je potrebné zohľadniť viacero faktorov, ktorými sú najmä orientácia strechy, jej sklon, použitá krytina pre výber správnej konštrukcie, ako aj možnosti umiestnenia samotnej technológie, teda meniča/striedača, ktorý celý systém riadi a ovláda. Systém sa vždy snažíme modulovať tak, aby sa vyrobená elektrická energia v danom momente čo najviac využila na priamu spotrebu domácnosti. Samozrejme spotreba elektriny nie je vždy v každej domácnosti rovnaká. Mení sa v závislosti od fungovania samotnej rodiny. Viac sa jej spotrebuje keď je rodina doma, menej keď sú dospelí v práci a deti v škole. Iná je ráno, iná cez deň, iná v lete, iná v zime. Keď sa vyrába viac elektriny ako domácnosť v danom momente dokáže spotrebovať, túto nadbytočnú elektrinu je možné ukladať do vlastnej fyzickej batérie alebo si ju môžete uložiť do tzv. „virtuálnej batérie“, ktorú poskytujú dodávatelia energií. Možnosti je viacero a každá domácnosť ma iné potreby.

Preto ak uvažujete nad inštaláciou fotovoltiky, nechajte si poradiť a vypracovať návrh fotovoltického systému pre Vašu domácnosť vyplnením formulára nižšie. Naši pracovníci Vás budú telefonicky kontaktovať pre získanie všetkým potrebným detailov pre jeho vypracovanie a v prípade záujmu o  stretnutie si s Vami dohodnú termín vykonania technickej obhliadky priamo u Vás doma.

Fotovoltické systémy

Výroba vlastnej elektrickej energie

Referencie

Naše úspešné realizácie

Cenová ponuka

Nechajte si vypracovať cenovú ponuku

Zanechajte nám dopyt a my Vám cenovú ponuku vypracujeme v priebehu 24 hodín.