Teplo

montáž slnečných kolektorov, tepelného čerpadla a kúrenia na kľúč

Ponúkame odborný návrh a špičkovú realizáciu vykurovacích systémov. V ponuke máme teplovodné podlahové kúrenie a radiátory. Používame certifikované materiály. Je možná kombinácia z viacerých zdrojov tepla. Samozrejmosťou je regulovanie teploty vo viacerých okruhoch podľa Vašich požiadaviek.

Súčasťou riešenia je prvotriedne tepelné čerpadlo vzduch – voda. Tepelné čerpadlo je plnohodnotné zariadenie na kúrenie a používa sa aj na predohrev teplej úžitkovej vody. Zaujímavou možnosťou sú taktiež slnečné kolektory. V dnešnej dobe sa kúrenie dá ľahko ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Aj to môže byť súčasťou projektu pre Vás.

Slnečné kolektory prijímajú teplo zo Slnka a zohrievajú vodu. Kolektory sa umiestňujú na strechu. Slnečné kolektory sú oproti fotovoltickým panelom vhodnejšia voľba v prípade, že sú určené výhradne na ohrev vody, pretože sú cenovo dostupnejšie.

Tepelné čerpadlo vzduch – voda v princípe energiu nevyrába. Odoberá ju zo vzduchu a odovzdáva ju do vykurovacieho systému. Na svoju samotnú prevádzku spotrebuje minimum elektriny. Preto je tepelné čerpadlo mimoriadne úsporné. Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla sa umiestňuje vedľa domu, vnútorná jednotka sa umiestňuje do technickej miestnosti alebo do pivnice. Obdobne existujú aj tepelné čerpadlá voda – voda a zem – voda. Pri týchto riešeniach sú však nutné zásahy do zeme, ktoré výrazne zdvihnú celkové náklady.

Môžeme Vám zabezpečiť kompletné a flexibilné riešenie tepla na kľúč podľa Vašich požiadaviek alebo podľa projektovej dokumentácie stavby. V prípade záujmu nás kontaktujte na čísle 0911 192 228.

Newsletter

Facebook

Instagram