2,4 kW fotovoltická elektráreň, Veľký Krtíš

Ostrovnú fotovoltickú elektráreň (off-grid systém) sme inštalovali na chatku v okrese Veľký Krtíš.

Klient mal požiadavku, aby mu fotovoltický systém dokázal ohriať vodu v elektrickom bojleri, napájať vodárničku (vodné čerpadlo), ktorá zásobuje chatu vodou zo studne, pokryť svietenie a bežné malé spotrebiče. Vzhľadom na to, že pôvodná vodárnička mala príliš veľký nábehový prúd, sme klientovi odporučili nízko-nábehovú vodárničku značky Grundfos Scala 2,
ktorú sme tiež nainštalovali.

Pri inštalácií sme použili 8 panelov s celkovým výkonom 2420 W, ktoré zabezpečia dostatok elektriny pre všetky potrebné spotrebiče, aj keď chatka nie je pripojená k distribučnej sieti. Nadbytočná energia sa ukladá do batérií s celkovou kapacitou 8,72 kWh. Čím je vyššia kapacita batérie, tým väčšie množstvo elektriny v nich možno odložiť na neskoršiu spotrebu. Životnosť batérií dosahuje viac ako 15 rokov.

Celý systém riadi menič značky Axpert, ktorý v jeden moment zvládne napájať záťaž až 5 000 W. To znamená, že klient môže mať súčasne zapojenú napr. 300 W chladničku, 200 W televíziu, či 1 700 W kanvicu.

Zaujala vás naša inštalácia? Môžete si pozrieť aj naše predpripravené fotovoltické sety na chatku v eshope, prípadne nás môžete kontaktovať pre nacenenie individuálnej požiadavky.