Možnosť získať rôzne dotácie na čerpanie energie z obnoviteľných zdrojov


Dotácie z projektu Zelená domácnostiam II sú nenávratné príspevky od Európskej únie. Príspevky z časti preplatia zariadenia na obnoviteľné zdroje energie a s tým súvisiace náklady. Zariadenia na obnoviteľné zdroje energie, ktoré sú zároveň podporované projektom Zelená domácnostiam II, sú fotovoltické panely, slnečné kolektory, tepelné čerpadlo a kotol na biomasu.

Príspevok pre rodinný domFotovoltické panelySlnečné kolektoryTepelné čerpadloKotol na biomasu
max. sadzba500€ / kW500€ / kW340€ / kW100€ / kW
max. príspevok1 500€1 750€3 400€1 500€
Príspevok pre bytový domFotovoltické panelySlnečné kolektoryTepelné čerpadloKotol na biomasu
max. sadzba440€ / kW80€ / kW
max. príspevokpodľa počtu bytovpodľa počtu bytov

Na tú istú nehnuteľnosť možno získať po jednom príspevku z každého typu zariadenia. To znamená, že na jeden rodinný dom sa môžu postupne získať príspevky na všetky uvedené  zariadenia vo výške až 8 150 €. Celkové množstvo vyhradených prostriedkov na príspevky je obmedzené a hodnota príspevkov sa postupne znižuje.

Príspevok sa získava pred zaobstaraním určitého zariadenia. Už vtedy musí byť stanovené, na ktoré konkrétne zariadenie bude príspevok použitý.

Pre získanie príspevku je žiadúce splniť viaceré podmienky. S príspevkom je spojená nevyhnutá administratíva. V GoGreen sa tým zaoberáme a so získaním príspevku Vám vieme pomôcť. Pri získaní dotácie Vám súčasne vieme poskytnúť aj konkrétne riešenie na kľúč.

V prípade záujmu nás kontaktujte na čísle 0911 393 747 alebo emailom na info@gogreen.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *